частные больницы киева
приватные клиники киева

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Хімієтерапія при раку молочної залози

Хімієтерапія передбачає використання протиракових медичних препаратів (цитостатиків), які вводяться внутрішньовенно або вживаються перорально. Вона може поєднуватися з імунотерапією або гормональною терапією, проводитися після операції або до видалення пухлини. Хімієтерапія, як правило, проводиться при всіх стадіях раку грудей.

Хімієтерапія системне лікування, тобто ліки проходять через кров і досягають ракових клітин у більшості частин тіла. При цьому, впливові препаратів піддаються всі клітини організму, що діляться, а не лише ракові. Курс хімієтерапії може складатися з одного препарату або з декількох (від 2 до 4 препаратів) у різних комбінаціях. Поєднання препаратів та тривалість хімієтерапії залежать від типу пухлини та стадії раку. Для вибору відповідного протоколу лікування проводиться ретельне вивчення онкоклітин в тому числі для визначення їхньої чутливості до препаратів та гормонів, які можуть бути застосовані у лікуванні.

Передбачити наперед найкращу ефективність конкретної комбінації окремих препаратів для кожної пацієнтки не можливо. Ефективність курсу хімієтерапії оцінюють через 2-3 цикли хімієтерапії.

Детальніше: Як хімієтерапія впливає на організм?

Відповіді на часті питання про хіміотерапію, читатйте тут.

Коли при раку грудей застосовують хімієтерапію 

  • Після операції (ад'ювантна хіміотерапія). Призначається для знищення будь-яких ракових клітин, що могли лишитися після видалення пухлини, або поширитися в організмі. Чому призначають хімію після операції? Ракові клітини до активного зростання можуть залишатися непомітними на результатах КТ або МРТ, поки вони не утворять нову пухлину. Таким чином, ад’ювантна хімієтерапія допомагає запобігти рецидиву раку молочної залози. 
  • Перед операцією (неоад'ювантна хіміотерапія). Призначається у спробі зупинити поширення раку та зменшити пухлину, щоб операція на видалення пухлини була менш масштабною. Крім того, руйнування онкоклітин під дією препаратів створює чіткіший контур пухлини, що допомагає при операції. Як правило хімієтерапія до операції призначається при великих пухлинах, які складно видалити, або коли рак поширився у велику кількість лімфатичних вузлів, або це форма запального раку молочної залози. Неоад'ювантна хімієтерапія також може показати лікарям реакцію пухлини на підібрані препарати. Таким чином терапевтичний ефект хімієтерапії перед операцією може скорегувати вибір препаратів для терапії після операції або інші види лікування.
  • При метастатичному раку молочної залози хімієтерапія може призначатися для лікування не лише основної пухлини грудей, а вторинних пухлин (метастазів) в інших органах, куди рак поширився. Хімієтерапію в такому випадку призначають або після первинного лікування пухлини грудей, або одразу після встановлення діагнозу раку молочної залози. Тривалість лікування залежить від ефективності хімієтерапії та від того, наскільки добре її переносить пацієнтка.
  • Паліативна хімієтерапія призначається, коли рак вилікувати не можливо, і його можна лише загальмувати. Така терапія допомагає полегшити симптоми раку та подовжити життя пацієнтки.

Від чого залежить ефективність хімієтерапії при раку молочної залози

  • Наявність гормональних рецепторів у ракових клітинах. Гормонозалежні пухлини краще реагують на лікування хімієпрепаратами, але вони мають і вищі показники рецидивів. При тричі негативному раку грудей схема лікування підбирається складніше, проте правильна схема лікування дає нижчу частоту рецидивів.
  • Наявність рецептора до фактора росту HER2. Він свідчить про агресивну пухлину і буде вимагати застосування більших методів пливу.
  • Стадія раку. При початкових стадіях раку, коли пухлина знаходиться в межах грудної залози, успішність лікування досягає 90%.
  • Вік пацієнтки. Жінки у клімактеричному періоді, краще реагують на лікування, і мають менше випадків рецидивів. У дітородному віці жінки ефективність гормональних та хімієпрепаратів знижується.

Як проводиться хімієтерапія

Якщо курс хімієтерапії проводиться внутрішньовенно, це може бути однократна ін'єкція або тривала інфузія за допомогою крапельниці. Якщо передбачається багато тривалих інфузій рекомендовано проводити хімієтерапію через центральний венозний катетер, так звану порт-систему, яку спеціально встановлюють хірургічним шляхом. Порт-система допомагає зберегти вени від шкідної дії препаратів хімієтерапії, і вона також помічна при заборі крові на аналіз, введенні інших ліків або поживних речовин у кров.

Хімієтерапію проводять у денному стаціонарі, тобто пацієнтка залишається в клініці лише на процедуру введення ліків. Якщо ж призначена тривала, наприклад, цілодобова крапельниця, або у пацієнтки є відстрочена реакція на лікування у вигляді сильної блювоти, потрібна буде госпіталізація.

Хімієтерапія проводиться циклами: дні отримання терапії чергуються днями відпочинку. Це потрібно для відновлення організму та полегшення самопочуття пацієнтки. Цикли хімієтерапії тривають від 3-х тижнів до 1,5 місяця, але графік прийому ліків залежить від самих препаратів. Весь же курс хімієтерапії складається з кількох таких циклів, що повторюються. Тривалість курсу хімієтерапії індивідуальна для кожного окремого випадку раку, і залежить від препаратів, від стадії та типу раку, включення додаткових методів лікування та терапевтичної мети курсу.

І ад’ювантна, і неоад’ювантна хімієтерапії можуть тривати протягом 3-6 місяців. При лікуванні метастатичного раку (4 стадія) молочної залози тривалість лікування залежить від того, наскільки хімієтерапія ефективна, та як добре переноситься пацієнткою.

Як пройти курси хімієтерапії в Центрі Онкології «Клініки Мануфактура»

Ми проводимо курси хімієтерапії і для пацієнток, які проходять комплексне лікування раку грудей у нас в центрі, і окремі курси хімієтерапії, таргетної чи імунотерапії для пацієнток, які готуються до операції або, яким вже було проведено операцію в іншій онкологічній лікарні. Для призначення лікування необхідно записатися до клінічного онколога.

Прийом кожної пацієнтки з онкологічним захворюванням проводиться за міжнародно визнаним алгоритмом:

  • Консультація клінічного онколога: збір інформації про захворювання та огляд пацієнта.
  • Проведення мультидисциплінарного онкологічного консиліуму для вибору максимально ефективної тактики лікування для даного виду раку.
  • Проведення курсів лікування.
  • Реабілітація пацієнта.

Важливо! Необхідно мати всі медичні документи пов'язані із вашим захворюванням: висновки обстеження, результати аналізів, виписки лікарів щодо проведеного лікування, якщо воно проводилося. За необхідності уточнення діагнозу для призначення правильної схеми хімієтерапії, буде призначено додаткову діагностику.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//