с.Ходосівка

Вертебрологія та реабілітація

Відновлення здоров'я хребта, суглобів та м'язів. Мануальна та апаратна терапія при остеохондрозах, грижах міжхребцевих дисків, сколіозах, хронічному болі м'язів та супутніх порушеннях в роботі нервових сполучень та внутрішніх органів.

Медичний центр «Клініка Мануфактура» один серед провідних медичних закладів Києва, який використовує повний спектр сучасних реабілітаційних методик для відновлення здоров’я спини, суглобів, м’язів. Використовуючи як класичні, так і інноваційні методи, досвідчені лікарі вертебрологи та реабілітологи розробляють індивідуальну комплексну програму для кожного пацієнта, враховуючи наявні захворювання та особливості організму пацієнта.

Вирішення проблем, пов'язаних з патологічними станами хребта, відновленням роботи м'яких тканин і м'язів, які його оточують, суттєво впливають на роботу інших органів людини, адже хребет утримує в собі спинний мозок, судини та нервові закінчення, які пов’язані з роботою органів. Саме тому мануальна та апаратна терапії під наглядом кваліфікованого вертебролога або реабілітолога є максимально ефективними при лікуванні остеохондрозів, протрузій, гриж міжхребцевих дисків, сколіозів та хронічних болей у м’язах і суглобах за індивідуальною програмою для кожного окремого пацієнта, що дозволяє відновлювати здоровий стан судин, нервових закінчень та м’яких тканин навколо хребта, усунути розлади в роботі внутрішніх органів та зняти хронічні головні болі. 

У клініці виконуються фізіопроцедури, розроблені відповідно до новітніх програм лікувальної фізкультури. За допомогою комп’ютерних технологій виконується витяжка хребта, досвідчені масажисти проводять курс масажу за різними методиками, включаючи повні курси реабілітації після важких травм та операцій на кістках та суглобах. Окремо надаються терапевтичні курси по підготовці суглобів перед та відновлення після ендопротезування, що є обов’язковими для ефективного оперативного лікування.

Особливу увагу ми приділяємо проблемі зросту дітей та викривленням хребта, пов’язаних як із захворюваннями кісток, так і з неправильними звичками та малорухливим способом життя сучасних дітей. Надаються лікувальні курси за програмою стимуляції росту “+7 см”, а також спеціально розроблені підтримуючі курси при ДЦП.

За напрямком
За послугою
За спеціалізацією
За ПІБ лікаря
* Ведіть пошук українською мовою

Консультація вертебролога спрямована на визначення локалізації та виду болю, змін у обсягах рухливості кінцівок та суглобів (ортопедичний та неврологічний огляд), збір скарг на супутні розлади, наприклад, головний біль чи порушення в роботі кишківника, наявності інфекційних захворювань, перенесених травмах. Додатково призначаються лабораторні або апаратні дослідження, такі як рентген, УЗД, МРТ для детального вивчення стану кісткової, хрящевої та м'яких тканин пацієнта і призначення максимально ефективного лікування. При наявності попередніх результатів обстеження хребта, окремих його відділів та суглобових сполучень, обов'язково візьміть їх з собою на першу консультацію з лікарем.

Симптоми, про які важливо повідомити вертебрологу при призначені індивідуальних терапевтичних заходів:

  • характер болю, його локалізація та поширення
  • наявність болю при дотику до відростка хребта
  • оніміння кінцівок, мурашки, відчуття важкості в м'язах при рухах, зміни чутливості
  • біль у серці при нормальних результатах ЕКГ
  • відчуття постійної напруги у м'язах, скутості м'язів у спокою чи в русі
  • різкі перепади артеріального тиску, запаморочення, серцебиття та нудота

Ми лікуємо

  • Захворювання хребта: остеохондроз, грижі та протрузії міжхребцевих дисків, грижі Шморля, хронічний біль у спині, радикуліт, хронічний тазовий біль, кокцигодинія (біль у куприку), вертеброгенна радикулопатія.
  • Захворювання суглобів: остеоартроз, коксартроз, гонартроз, хвороба Бехтєрєва, артрити, плоскостопість, плантарний фасциїт, п’яткова шпора, плече-лопатковий периартроз, “заморожене плече”, десмогенні контрактури (різке обмеження об’єму рухів в суглобі після гіпсу з приводу травми), реабілітація після переломів, травм і ДТП, міофасциальний синдром.
  • Розлади функціонування внутрішніх органів: порушення моторики кішківника (закрепи), дискінезія жовчовивідних шляхів, окремі форми дисмінореї, хронічний аднексит, фіброзно-кістозна мастопатія (біль в молочних залозах), обструктивний бронхіт у дорослих і дітей, хронічний простатит, гіпоактивний нейрогенний сечовий міхур.
  • Вегето-судинні захворювання: мігрень та інші головні болі, лицьовий біль, запаморочення (порушення координіції), шум у вухах, шум в голові, перепади артеріалього тиску, кардиалгія (біль у серці) при нормальних результатах ЕКГ, дисциркуляторна енцефалопатія, вертебро-базилярна недостатність, вегето-судинна дистонія, хронічний біль напруги, офісний синдром.

Нижче наводимо поширені захворювання, що вимагають звернення та лікування у вертебролога. Вони наводяться для ознайомлення пацієнта і спрямовані привернути увагу до здоров'я хребта і вчасного його лікування:

Остеохондроз

одне з найскладніших захворювань опорно-рухового апарату, спричиняє дистрофічні зміни в суглобових хрящах і міжхребцевих дисках через порушення їх живлення. Хвороба характеризується повільним перебігом і недостатнім відновленням хрящової тканини навіть після незначних травм. Може викликатися великим рядом причин. До класичних симптомів остеохондрозу відносять: оніміння і ломота в спині, кінцівках, скутість в тілі, спазми м'язів, больові відчуття в шийному, спинному і поперековому відділах, головні болі, шум у вухах, запаморочення, порушення кровообігу та судинних розладів, в тому числі пов'язаних з змінами артеріального тиску. Біль при остехондрозі може імітувати патології інших органів, тому детальне обстежння хребта є важливим при визначенні правильного діагнозу.

Протрузії або міжхребцеві грижі

Протрузія - це випинання міжхребцевого диска і саме вона стає передумовою для виникнення в подальшому грижі, тому потребує лікування. Протрузія діагностується за допомогою рентгену та МРТ, завжди супроводжується болем, що необов'язково проявляється в спині,оніміннями м'язів чи кінцівок, поколюванням або слабкістю та швидкою втомою м'язів, що пов'язано з перетисканням нервових сполучень та судин ушкодженим диском. Ігнорування протрузії та грижі може призвести до серйозних ускладнень захворювання до повного знерухомлення.

М'язова невралгія

Біль, спричинений ураженням периферійних нервів, має характер нападів. На відміну від невриту, при невралгії немає рухових порушень і змін у чутливості, а в ураженому нерві відсутні структурні зміни. Невралгія розвивається переважно в нервах, що проходять у вузьких каналах і отворах, може мати будь-яку локалізацію і викликана здавленням нервових стовбурів.

Люмбалгія

Цим терміном узагальнено називають больовий синдром в поперековому відділі. Розрізняють вертеброгенну та невертеброгенну люмбалгію, де в першому випадку причиною болю є проблеми хребта, а в другому - патології внутрішніх органів. Головним симптомом люмбалгії є біль саме у попереку різної інтенисвності, як гострий, так і хронічний. Гострий больовий приступ має інтенсивний характер і може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Хронічні болі більш помірні і виникають від тривалого перебування в одній позі або тривалій ходьбі. Біль може посилюватися при фізичному навантаженні та при різких рухах, поширюватися в сідниці та ноги, може спричиняти відчуття оніміння та поколювання в ногах, м'язовий спазм та навіть порушення у роботі внутрішніх органів. Хронічна форма набувається від непролікованого гострого стану і призводить погіршення дистрофічних змін хребта.

Симптоми, які потребують звернення до реалібітолога або вертебролога

Вартість послуг

+
Мануальна терапія, ЛФК, лікувальні масажі
Послуга
Ціна
Індивідуальний сеанс кінезіотерапії з післяпологовою відновлювальною ЛФК, 1 заняття (2.5 години)
3000 грн.
Комплексний сеанс лікування кривошиї у дітей та дорослих (скоригований комплекс кінезіотерапії, витягування шийного відділу в петлі Глісона, міофасціальний масаж, вібраційний масаж, мануальна корекція, постізометрична релаксація, витягування з масажем на терморелаксанійній установці «Релакс») 2 години
2400 грн.
Комплексний сеанс лікування кривошиї у дітей та дорослих (скоригований комплекс кінезіотерапії, витягування шийного відділу в петлі Глісона, міофасціальний масаж, вібраційний масаж, мануальна корекція, постізометрична релаксація, витягування з масажем на терморелаксанійній установці «Релакс») 2.5 години
3000 грн.
Комплексний сеанс лікування остеохондрозу хребта (скоригований комплекс кінезіотерапії, міофасціальний масаж, вібраційний масах, мануальна корекція, постізометрична релаксація, витягування з масажем на терморелаксанійній установці «Релакс») 1 година
1200 грн.
Комплексний сеанс лікування остеохондрозу хребта (скоригований комплекс кінезіотерапії, міофасціальний масаж, вібраційний масах, мануальна корекція, постізометрична релаксація, витягування з масажем на терморелаксанійній установці «Релакс») 2 години
2400 грн.
Комплексний сеанс лікування остеохондрозу хребта (скоригований комплекс кінезіотерапії, міофасціальний масаж, вібраційний масах, мануальна корекція, постізометрична релаксація, витягування з масажем на терморелаксанійній установці «Релакс») 2.5 години
3000 грн.
Післяпологова кінезіотерапія та відновлювальна ЛФК - індивідуальне заняття зі спеціалістом (1 година)
1200 грн.
Сеанс відновного лікування стаціонарного хворого (післяопераційного)
695 грн.
Сеанс кінезіотерапії, мануальної терапії, лікувальної гімнастики суглобів (1 година)
1200 грн.
Сеанс кінезіотерапії, мануальної терапії, лікувальної гімнастики суглобів (2 години)
2300 грн.
Сеанс кінезіотерапії, мануальної терапії, лікувальної гімнастики суглобів (2.5 година)
2900 грн.
Фармакопунктура (без вартості препаратів)
500 грн.
+
Реабілітація
Послуга
Ціна
Дарсонваль (20 хвилин)
200 грн.
Дарсонваль (20 хвилин) 10 сеансів
1800 грн.
Електростимуляція (20 хв.)
300 грн.
Індивідуальне заняття з лікарем ЛФК (40 хв.)
400 грн.
Індивідуальні заняття з лікарем ЛФК (10 сеансів)
3600 грн.
Комп'ютерна тракція (витяжка) хребта (25 хв.)
450 грн.
Комп'ютерна тракція (витяжка) хребта (25 хв.) 5 сеансів
2000 грн.
Лікувальний масаж загальний спина, ноги, руки, шия (1 год. 20 хв.)
700 грн.
Лікувальний масаж загальний спина, руки, ноги, шия (1 год. 20 хв.) 10 сеансів
6300 грн.
Лікувальний масаж одного сегменту (20 хвилин) 10 сеансів
2250 грн.
Лікувальний масаж спина,ноги (60 хвилин) 10 сеансів
4950 грн.
Лікувальний масаж спини (40 хвилин) 10 сеансів
3600 грн.
Масаж дитячий (25 хв)
450 грн.
Масаж загальний (спина, ноги 60 хв.)
550 грн.
Масаж одного сегменту (20 хв.)
250 грн.
Масаж спини лікувальний (40 хв.)
400 грн.
Післяопераційна реабілітація (20хв.)
200 грн.
Післяопераційна реабілітація (40хв.)
350 грн.
Ударно-хвильова терапія (20 хв. 2000 ударів)
450 грн.
+
Антицелюлітний масаж
Послуга
Ціна
Комплексний антицелюлітний сеанс (1 година)
1660 грн.
Комплексний антицелюлітний сеанс (2 години)
2100 грн.
+
Консультація: ортопед-травматолог, реабілітолог
Послуга
Ціна
Ортопед-травматолог
890 грн.
Ортопед-травматолога дитячого
890 грн.
Ортопед-травматолог, кандидат медичних наук
1400 грн.
Фізичний реабілітолог
890 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

Ортопед-травматолог. Вертебролог
Досвід роботи: з 1987 року
Лікар-невропатолог
Досвід роботи: з 2015

Відгуки про нас

Проходила курс амбулаторної реабілітації в клініці Мануфактура після лівосторонньої підшкірної мастектомії з приводу протокової карциноми in situ з одномоментним встановленням імпланту. Хочу висловити окрему подяку реабілітологу, ортопеду-травмотологу, лікарю вищої катекорії, професіоналу своєї справи та просто гарній людині - Жуковському Петру Миколайовичу. Дуже хотілося щоб таких лікарів як Петро Миколайович існувало якомога більше. Надзвичайно вдячна йому за його окремий підхід до пацієнта та за унікальну методику лікування. Він допоміг мені позбутися больового постмастектомічного синдрому, розтягнути післяопераційні рубці, виправити порушення постави а також попередити явища лімфостазу верхньої кінцівки. Я б хотіла порекомендувати даний курс реабілітації людям, які стикнулися з труднощами у пошуках вирішення своєї проблеми щодо відновлення повної працездатності після хірургічних втручань,травм, проблем з поставою, а також у пошуках надійного та кваліфікованого лікаря...Вихід завжди є! Дякую клініці Мануфактура та Жуковському Петру Миколайовичу.

Користувач Аліна

//