Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

с.Ходосівка

Колоноскопія

Колоноскопія 

Метод дослідження стану та будови прямої та ободової кишки, при якому використовується ендоскопічний прилад – еластичний тонкий зонд (1,2см в діаметрі), що акуратной вводиться через задній прохід та просовується в просвіт ободової кишки. Окрім оцінки обстежуваних тканин кишки в реальному часі, лікар додатково оцінює відео зображення, які отримуються під час процедури.

Як проводиться колоноскопія

Зазвичай, процедура переноситься пацієнтом задовільно, інколи спричиняє больові відчуття. Для комфорту пацієнта та ретельності проведення процедури, обстеження може проводитися в стані медикаментозного сну.  

Колоноскопія в середньому триває 15-60 хвилин, проводиться в положенні пацієнта на лівому боці та на спині. Пацієнт відчуває розпирання, тиск у животі. Огляд проводиться при введені та виведені колоноскопа. 

Якщо внаслідок поганої підготовки або через особливості будови товстої кишки чи станах після операцій на черевній порожнині, повний огляд усіх відділів кишечника неможливий, то призначаються неінвазивні методи обстеження (комп'ютерна томографія (КТ), іригоскопія – рентгенівське обстеження з барієвою клізмою товстої кишки).

За наявності ознак розвитку патології слизової кишки під час обстеження проводиться біопсія – відбирається зразок тканини на додатковий гістологічний аналіз під мікроскопом для підтвердження або скасування діагнозу. Біопсія дозволяє точно встановити характер патологічних змін у тканині органу та вчасно розпочати ефективне лікування. У випадку взяття біопсії лікар необов’язково думає про рак, кожна зміна стану слизової має бути підтверджена гістологічним аналізом.Під час проведення колоноскопії лікар має можливість виявити джерело кровотечі та зупинити її без додаткової операції.

За наявності поліпів, їх видаляють відразу ж при проведенні діагностичної процедури, що суттєво поліпшує стан пацієнта та виключає необхідність повторного втручання для хірургічного лікування. Інколи виникає необхідність проведення повторних колоноскопій з метою оцінки стану слизової на місці видалення поліпа, при поліпах значних розмірів або великої їх кількості. Видалення поліпів прямої та товстої кишки – важливий захід профілактики раку кишечника!

Що відбувається після колоноскопії

Одразу після закінчення колоноскопії лікар розповідає пацієнту про результати обстеження та видає висновок. Якщо під час огляду була проведена біопсія заключний діагноз пацієнт отримує через 6-10 днів.

Лікар спостерігає пацієнта після обстеження до усунення симптомів здуття, розпирання у животі, що виникає при нагнітанні повітря під час процедури. Пацієнт може відвідати туалет, після відходу газів самопочуття значно покращується. Якщо колоноскопія проводилась під тотальною внутрішньовенною анестезією пацієнт залишається під наглядом деякий час.

Приймати їжу та поновити звичайний ритм життя можливо у той же день.

За необхідності повторних оглядів лікар у кожному конкретному випадку призначає повторні обстеження.

Можливі ускладнення після колоноскопії

Колоноскопія взагалі безпечна,але як при всякому ендоскопічному обстеженні, можуть виникнути ускладнення. Це може траплятися при проведенні додаткових обстежень (біопсії) або видалення поліпів та проявляється кровотечею чи розривом стінки кишки. Усунення наслідків ускладнень потребує проведення операції, яка при необхідності проводиться негайно. 

У всіх випадках, коли після проведення колоноскопії з’являється різкий біль у животі, виділення значної кількості крові з кишки, поява лихоманки, необхідно негайно звернутись до лікаря або визвати карету швидкої допомоги.

Хромоколоноскопія (колоноскопія з контрастуванням) 

Вид колоносокпії із застосуванням забарвлення слизової оболонки товстої кишки для кращої візуалізації її змін. В залежності від взаємодії клітин слизової з контрастною речовиною, лікар оцінює характер патологічних змін, глибину та поширеність уражених ділянок. Це найбільш точний та якісніший метод діагностики злоякісного розвитку патології органу на самих ранніх та безсимптомних проявах захворювання. 

В клініці «Мануфактура» при проведенні хромоколоноскопії  застосовуєтся режим вузькоспектральної візуалізації (NBI), який дозволяє деталізувати зображення.

Віртуальна колоноскопія 

Є різновидом комп’ютерної томографії, що дозволяє отримати таку ж інформацію, як і в разі проведення звичайної колоноскопії. На відміну від звичайної, віртуальна колоноскопія є неінвазивним діагностичним методом і проводиться за допомогою комп’ютерного томографа.

Показаннями до застосування колоноскопії:

Колоноскопія призначається при наявності скарг та клінічні ознаки, характерні для ураження товстої кишки:  

 • наявність гною, слизу та слідів крові у калі;
 • хронічні проноси або закрепи;
 • здуття живота, метеоризм та біль по ходу товстої кишки;
 • невстановлена етіологія анемії;
 • поліпи верхніх відділів ШКТ, виявлені при езофагогастродуоденоскопії, а також поліпи, виявлені при ректоманоскопії, вимагають виконання ревізії товстої кишки;
 • при пухлинах, виявлених іншими методами діагностики (КТ, МРТ) колоноскопія призначається для проведення біопсії та візуалізації ураження;
 • колоноскопія може бути призначена як додатковий метод обстеження при збільшені гемороїдальних вузлів або анальній тріщині, так як останні часто маскують пухлини товстої кишки з кровотечею;
 • патологія суміжних органів (ендометріоз), пухлини органів малого тазу;
 • перед гінекологічними операціями;
 • колоноскопія показана також для пацієнтів з групи ризику: пацієнти з сімейним пухлинним анамнезом(сімейні поліпози); пацієнти з неспецифічними запальними захворюваннями товстої кишки; раніше проведеними поліпектомічними операціями, перенесеними хірургічними втручаннями на товстій кишці, пацієнти старші 50.

Підготовка до колоноскопії

Якість та діагностична цінність колоноскопії дуже залежить від якості підготовки. 

За добу до початку підготовки до процедури безшлакова дієта (виключити рослинну їжу,в т.ч.фрукти та овочі, ягоди, виноград, зернові, чорний хліб, кольорові та газовані напої, активоване вугілля та препарати вісмуту (де-нол, вікалін). Якщо пацієнт має закрепи та приймає послаблюючі засоби, безшлакова дієта має бути за 2 доби з переходом на рідку їжу за 1 добу до підготовки до процедури.

Для очистки кишківника, ми рекомендуємо використання препарату «Фортранс», двохетапним методом підготовки: 2 літри ввечері та 2 літри зранку в день проведення процедури – так препарат краще переноситься пацієнтами та забезпечує якісну підготовку кишківника.

Особливості підготовки до колоноскопії препаратом «Фортранс»:                                                            

 • Необхідно відмовитися від прийому твердої їжі в день підготовки до колоноскопії. Останній прийом рідкої  їжі повинен бути о 15-00  в день підготовки.
 • 1 пакетик препарату розчинити в 1 літрі питної води. Для поліпшення смакових якостей допускається додавання соку лимона, апельсину, або грейпфруту.
 • 1 літр розчину «Фортрансу» випивається протягом 1 години: по 250мл щочверть години або невеликими порціями в режимі нон-стоп.
 • Для повного очищення необхідно випити 4 літри розчину (тобто 4 пакетика «Фортрансу»); 
 • В останню порцію препарату «Фортран» необхідно додати 30 крапель «Еспумізана» («Сіметикона»);       
 • Прийом розчину Фортрансу необхідно закінчити мінімум за 3 години до процедури;

Наші рекомендації щодо графіка прийому препарату «Фортранс»:

Якщо процедура призначена на завтра о 9-00:

Прийом розчину почати о 18-00: 

- з 18:00 до 19:00 прийняти перший літр розчину 

- з 19:00 до 20:00 прийняти другий літр розчину 

- з 20:00 до 21:00 прийняти третій літр розчину 

- з 21:00 до 22:00 прийняти четвертий літр розчину «Фортрансу» з додаванням крапель «Еспумізану». 

Якщо процедура призначена на завтра о 11-00 або 12-00:

Прийом розчину почати о 18:00:

- з 18:00 до 19:00 прийняти перший літр розчину 

- з 19:00 до 20:00 прийняти другий літр розчину 

- зранку, в день проведення колоноскопії, з 6:00 до 7:00 прийняти третій літр розчину 

- з 7:00 до 8:00 прийняти четвертий літр розчину «Фортрансу» з додаванням крапель «Еспумізану». 

Дія препарату починається після прийому першого літру та закінчується через 2-3 години від прийому останьої порції. Наявність в останніх порціях випорожнень водянистого прозорого або злегка каламутного вмісту є свідченням якісної підготовки кишківника до огляду. 

Підготовка до колоноскопії препаратом «Фортранс», на наш погляд, є більш простою та надійною.

Протипоказання до колоноскопії:

Перелічені нижче захворювання є протипоказаннями до колоноскопії. 

Абсолютні:

 • агональний стан.
 • перфорація порожнистого органу
 • тяжке системне захворювання (ASA III);
 • гострий інфаркт міокарду; 
 • аневризма аорти великих розмірів.

Відносні:

 • підозра на перфорацію; 
 • перитоніт;
 • гострі інфекційні захворювання; 
 • тяжкі форми неспецифічного виразкового коліту (НВК) та хвороби Крона (ХК), дивертикуліт;
 • хімічні опіки товстої кишки у гострій стадії;
 • запалення перианальної ділянки, звуження ануса, тромбоз гемороїдальних вузлів;
 • великі вентральні кили;
 • множинні дивертикули великих розмірів;
 • ранній післяопераційний період. 

Якість ендоскопічних обстежень клініки «Мануфактура»:

Багаторічний досвід і професіоналізм кожного з лікарів нашої клініки дозволяють обрати найбільш доцільну тактику та методику діагностики і визначення подальших методів лікування захворювання. Ми гарантуємо комфортність та безпечність проведення діагностичних ендоскопічних обстежень завдяки застосуванню знеболення, високоякісної ендоскопічної техніки, кваліфікації та досвідченості наших лікарів у застосуванні новітніх інвазивних маніпуляцій, використовуючи у своїй практиці стандарти діагностики і лікування згідно протоколів EAES (European Association for Endoscopic Surgery and other Interventional Techniques) та UEG (United European Gastroenterology). 

Вартість послуг

+
Колоноскопія
Послуга
Ціна
Комплексна відеоколоноскопія (ВКС) - NBI - хромоскопія, збільшення
2750 грн.
Контрольна ВКС (після ендоскопічних операцій та втручань)
1650 грн.
Анестезія при гастро-колоноскопії
2750 грн.
Анестезія при колоноскопії
2475 грн.
+
Анестезія, інтенсивна терапія та реанімація
Послуга
Ціна
Анестезійний моніторинг (1 година)
1100 грн.
Анестезіологічний супровід пацієнтів в важкому соматичному стані
1100 грн.
Анестезія в амбулаторних умовах до 1 години
2640 грн.
Анестезія в амбулаторних умовах до 30 хвилин
1760 грн.
Анестезія внутрішньовенна тривалістю до 1 години
2255 грн.
Анестезія при гастро-колоноскопії
2750 грн.
Анестезія при гастроскопії
2365 грн.
Анестезія при колоноскопії
2475 грн.
Бронхоскопія діагностично-санаційна з в/в седацією
2750 грн.
Встановлення в/в порту (без вартості розхідних матеріалів)
8515 грн.
Ендотрахеальний наркоз за кожну годину тривалістю більше 2 годин
1430 грн.
Ендотрахеальний наркоз тривалістю 1-2 години
5650 грн.
Ендотрахеальний наркоз тривалістю до 1 години
4520 грн.
Епідуральна анестезія
2860 грн.
Катетеризація центральної вени під УЗД контролем
1870 грн.
Місцева анестезія (3 категорія складності)
805 грн.
Місцева анестезія, 1 утворення (ін'єкція)
365 грн.
Переливання компонентів крові (без вартості перебування та компонентів)
1210 грн.
Плазмаферез (в умовах процедурного кабінету)
7260 грн.
Санація дихальних шляхів (бронхоскопом)
660 грн.
Спінальна анестезія
2860 грн.
Спінальна анестезія з внутрішньовенною седацією
5060 грн.
Провідникова анестезія під контролем УЗД чи нейростимуляції
3850 грн.
Провідникова анестезія під контролем УЗД чи нейростимуляції з в/в седацією
5280 грн.
Видалення центрального катетора
715 грн.
Епідуральна анестезія під УЗД контролем
3960 грн.
Заміна трахеостомічної трубки
1100 грн.
Індивідуальний пост лікаря-анестезіолога
8800 грн.
+
Консультація спеціалістів діагностики
Послуга
Ціна
Ендоскопіст
950 грн.
Рентгенолог
950 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//