Консультація онколога

Лікар-онколог вивчає анамнез, скарги та результати діагностичних досліджень пацієнта на предмет остаточного онкологічного діагнозу захворювання. Збирається не лише поточна інформація про загальний стан вашого організму та наявні скарги, але і висновки інших лікарів на підставі наданих медичних документів.

Коли призначається та що включає консультація онколога

До онколога пацієнтів частіше за все направляють лікарі-спеціалісти після виявлення патології у тканинах органу чи при таких його дисфункціях, які дають підстави підозрювати злоякісний характер захворювання. Крім цього, підставами для консультації у онколога можуть бути деякі зміни у клінічних показниках крові та/або функціональні розлади різних органів (травної, дихальної, сечовидільної системи тощо) при неуспішному їх лікуванні. Наприклад, зниження гемоглобіну крові без кровотечі, особливо у поєднанні з погіршенням апетиту, збільшеною втомлюваністю та/або різким схудненням.

На консультації онколога пацієнт має розповісти про свій стан, симптоми, скарги, надати свої медичні документи з результатами попередніх обстежень та висновків лікарів, а також іншу важливу інформацію. Чим більше інформації Ви дасте лікареві на консультації, тим чіткішою буде для нього картина, і тим точнішим буде вибір методів додаткової діагностики та подальшого лікування. 

В більшості випадків, підтвердження чи уточнення онкологічного діагнозу вимагає додаткового обстеження, що дає змогу підтвердити/встановити наявність раку, визначити морфологією пухлини, а також стадію її росту та ступінь розповсюдженості процесу в організмі. 

Що таке онкологічний консиліум або МОК 

Захворювання на рак, навіть при однакових діагнозах, має дуже індивідуальну картину у кожного пацієнта. Вибір індивідуальної схеми лікування та залучення спеціалістів клініки до комплексного лікування раку здійснюється лікарем-онкологом спільно з командою лікарів онкологічного консиліуму, що є обов'язковим та основним етапом у виборі стратегії лікування хворого в клініці «Мануфактура».

Онкологічний консиліум (також називають мультидисциплінарна онкологічна комісія – МОК) – це огляд та обговорення плану лікування окремого хворого командою онко-фахівців: клінічного онколога, променевого терапевта, хірурга-онколога, рентгенолога, а за потреби – й лікарів інших спеціальностей: радіолога, анестезіолога, кардіолога, судинного хірурга, ендокринолога та ін. Консиліум оцінює стадію онкологічної патології, а крім того - загальний стан пацієнта, наявність й важкість супутніх захворювань, прогнози перебігу хвороби та ризики лікування, що дає лікарю онкологу визначитися з найбільш ефективною тактикою лікування пацієнта та корекцією супутньої патології чи існуючих/прогнозованих ускладнень.

Як записатися на консультацію до онколога

В нашому Онкоцентрі записатися на консультацію до лікаря онколога можна як за власним бажанням, так і за направленням спеціалістів нашої клініки або інших клінік. Для запису на консультацію обирайте зручний для вас спосіб:

При відвідуванні онколога нашого Онкоцентру бажано мати при собі документ, що засвідчує вашу особу, а також дані попередніх досліджень та/або виписки з медичних закладів.

За напрямком
За послугою
За спеціалізацією
За ПІБ лікаря
* Ведіть пошук українською мовою

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

Онколог, хірург-онколог
Досвід роботи: з 1987 року
Лікар-онколог, хіміотерапевт
Досвід роботи: з 1995 р.
Лікар-онколог. Онкогематолог.
Досвід роботи: з 2000 року
Лікар-онколог
Досвід роботи з 2016 року

Статті

Дата - 13.03.2023

Запитання до лікаря-онклога

Зустріч з лікарем допоможе отримати інформацію для прийняття важливого рішення щодо лікування раку.

Детальніше

Всі статті

//